Haber

TFF, Baran Eraslan’ın açıklamalarına yanıt verdi

İzmir bölgesindeki 1. Lig yardımcı hakemlerinden Baran Eraslan’ın yaptığı açıklamalara yanıt veren Türkiye Futbol Federasyonu, “Sağlık sorunları nedeniyle 2 Şubat 2024 tarihindeki maça gidemediğini belirterek, Bu mazeret ve belge dikkate alınarak ilgili kişinin görevi iptal edilerek dijital atama sistemi üzerinden işlem yapılmıştır.” “Bir yardımcı hakem daha atandı. Bugün hakemlikten istifa ettiğine dair dilekçesi alınmış. İlgili kişi hakkında sosyal medya paylaşımı nedeniyle disiplin soruşturması başlatılmıştır” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İzmir Bölgesi 1. Lig yardımcı hakemlerinden Baran Eraslan’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımlar ve hakemlikten emekli olduğuna ilişkin açıklamalar doğru bilgileri yansıtmadığından kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur.

Trendyol 1. Lig’in 21. haftasında dijital atama yoluyla yapılan atamalarda ilgili kişi Ümraniyespor – Bodrumspor FK maçında yardımcı hakem olarak atandı ve bu durum kendisine 1 Şubat 2024 tarihinde bildirildi ancak söz konusu yardımcı hakem sağlık sorunları (sakatlıklar) nedeniyle 2 Şubat 2024 tarihinde yardımcı hakem olarak atandı. ) maça gidemediğini belirterek raporunu sundu. Bu mazeret ve belgeler dikkate alınarak ilgili kişinin görevi iptal edilerek dijital randevu sistemi üzerinden başka bir yardımcı hakem atandı. Bugün (03/02/2024) hakemliği bıraktığını belirten dilekçesi alındı. İlgili kişi hakkında sosyal medya paylaşımı nedeniyle disiplin soruşturması başlatılmıştır.” – İSTANBUL

ladik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu