Haber

Malatya Buhara Apartmanı enkazında arama kurtarma çalışmaları tamamlandı

Malatya’da meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremde yıkılan binanın enkazında arama kurtarma çalışmalarına son verildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerde ağır hasar gören Malatya’da, Battalgazi ilçesi Çöşnük Mahallesi’ndeki 5,6 büyüklüğünde yıkılan Buhara Apartmanı’nın enkazında kalan son kişinin cansız bedeni… 12.04 tarihinde Yeşilyurt merkezde deprem meydana geldi.

Binanın yükünü hafifletmek için dün akşam çökme riskine karşı önlem alınan ve güçlendirme yapıldıktan sonra yeniden başlayan arama kurtarma çalışmaları tırpanlandı.

Enkaz altında bulunan Bedihi Kış’ın (29) cansız bedeni, AFAD, UMKE, itfaiye, jandarma ve komando birlikleri ile diğer birliklerin ortaklaşa yürüttüğü arama kurtarma çalışmalarının ardından bulundu.

Ekipler tarafından enkazdan çıkarılan Kış’ın cenazesi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Arama kurtarma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte aynı cadde üzerinde bulunan Buhara Apartmanı ve Çeçen Apartmanı’nda enkaz kaldırma çalışmalarına başlandı.

Öte yandan baba Abdusamet Kış (68) ve anne Bediha Kış (62) sabaha kadar yangının başında arama kurtarma çalışmalarını takip etti.

pazaryolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu