Haber

AFAD Malatya’da çadır dağıtmaya devam ediyor

AFAD ekipleri, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Malatyalı vatandaşlara çadır dağıttı.

Yeşilyurt ilçesi Yakınca Mahallesi Havalimanı Bulvarı 2. Organize Sanayi Bölgesi girişinde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) binasında kurulan merkezde, tüm yardım, arama kurtarma faaliyetleri uyumlaştırılırken, depolarda çadırlar kuruluyor. bireysel talepte bulunan depremzedelere dağıtılmaktadır.

8 bin çadır kuruldu

Bireysel dağıtımın yanı sıra deprem bölgelerine de dağıtım yapan ekipler, devletin depremzedelere şefkat elinin olduğunu hissettiriyor.

Depremin ardından ekipler tarafından yaklaşık 8 bin çadır konuşlandırıldı ve dağıtıldı.

Depremzede Abdullah Gül, depremde evlerinin hasar gördüğünü ve çok sayıda yakınının evlerinin yıkıldığını bildirdi.

“Allah AFAD’ı korusun”

Büyük acılar yaşadıklarını anlatan Gül, şöyle konuştu: “Oturduğumuz yerde şu anda herkes dışarıda ve oraya çadır kurmaya çalışıyoruz. Allah devletimizden ve AFAD’dan razı olsun. Çadırımızı aldık, hemen gidip kuracağız.”söz konusu.

Depremzede Özkan Kaygılı, çadır almak için AFAD merkezine geldiğini anlattı. “Depremde korku ve panik yaşadık, çok şükür canımız kurtuldu. Evlerimiz yıkıldı ama çok şükür hayattayız. Çadırımızı aldık, Allah devlerimizi korusun.”dedi.

haber-odemis.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu